Otwarte szuflady

Ruszył kolejny semestr Akademii Intelektu! 22 lutego odbyło się pierwsze spotkanie, a wśród naszych gości znaleźli się – uwaga! – organizator kultowych konkursów programistycznych, malarka zdobywająca doświadczenie w Azji, utalentowana organizatorka wydarzeń, nieprzeciętny tancerz, gitarzysta-inżynier, a wszyscy działający aktywnie w Maciejówce.

W ostatni czwartek co odważniejsi mieli możliwość wystąpienia przed publicznością, aby podzielić się cząstką swojego życia, zaprezentować talenty oraz pasje w ramach „Otwartych Szuflad”. Okazało się, jak niesamowicie różnorodni są członkowie Maciejówki i jak wieloma pasjonującymi rzeczami zajmują się w wolnym czasie.

Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się Paweł Florczuk, programista i twórca gier komputerowych, jeden z organizatorów zawodów programistycznych „PIZZA”, funkcjonujących już od prawie 6 lat, zdobywających coraz większe zainteresowanie wśród studentów, nawet poza granicami naszego kraju. Jako drugi przedstawił nam się Damian Olszewski, wiceprezes Studenckiego Wolontariatu na Ukrainie, opowiedział nam, jak satysfakcjonująca może być działalność na rzecz innych i gorąco zachęcał do dołączenia. Weronika Kaczanowska uzmysłowiła nam, że talenty mogą przejawiać się nie tylko w działalności artystycznej, ale również m.in. w organizowaniu imprez. Pokazała nam, jak wygląda jej praca za kulisami. Bezkonkurencyjną gwiazdą wieczoru był Leon, który przyjechał do nas w październiku z Senegalu. Zaprezentował swoje zdolności taneczne. Nie obyło się bez gorących oklasków i głośnego uznania szczególnie żeńskiej części widowni. Za ostudzenie rozgrzanej (i lekko sfatygowanej dynamicznymi ruchami poprzednika) sceny odpowiedzialność na siebie wziął Konrad Mateszczuk, podzielił się z nami tajnikami funkcjonowania linii produkcyjnych. Poznaliśmy również Zuzę Bocian, prezentującą swoje wcześniej niepublikowane, pochodzące z głębi serca wiersze. Studentka ceramiki i pasjonatka malarstwa, Teresa Husarska, zaprezentowała nam swoje prace, opowiedziała o własnej twórczości oraz o ostatnim roku spędzonym w Korei. Mateusz, znany jako Dred, poruszył nas dźwiękami gitary oraz opowiedział nam o swojej pracy inżynierskiej, w ramach której samodzielnie wykonał modyfikujący brzmienie gitary wzmacniacz, którego efekty mogliśmy wręcz poczuć. Kolejną artystką Maciejówki jest Dominika Gruszka, studentka architektury wnętrz na ASP, laureatka konkursu na mural. Przedstawiła nam ona swoje prace, tworzone już od gimnazjum, m.in. szkice, rysunki, zdjęcia. Spotkanie zamknął występ Karoliny Banaś, która przeszła drogę od sprzedaży niechcianych ubrań aż do szycia odzieży na zamówienie, a jej historia ma swój początek już w gimnazjum. Obecnie prowadzi fanpage na Facebooku: „Karolina Ci to zrobi”.