Prawda o Syrii

Zapoczątkowane w marcu 2011 roku powstanie przeciwko dyktaturze Baszszara al-Asada przerodziło się w krwawą wojnę domową, która pochłonęła tysiące ofiar, nie oszczędzając cywili. Sytuację komplikuje dodatkowo włączenie się w konflikt Państwa Islamskiego, które walczy o wprowadzenie na zajętych terenach kalifatu. Do Europy przybyły tysiące ludzi szukających schronienia, co wywołało wiele kontrowersji na arenie międzynarodowej.

Syria w ostatnich latach przykuwa uwagę świata i niepokoi swoją niestabilną sytuacją. Ze wschodu napływają wciąż nowe, tragiczne wieści. Jaka przyszłość czeka umęczony wewnętrznym konfliktem kraj? Dlaczego w Syrii wybuchła wojna? I jak konflikt syryjski wpływa na sytuację w Europie?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy znaleźć odpowiedź razem z naszym gościem: drem Ziad Abou Salehem. Z pochodzenia Syryjczyk, z wykształcenia socjolog. W 1983 roku postanowił związać swoje życie z Polską przyjeżdżając tu na studia i w naszym kraju już pozostał. Co opowie o swojej ojczyźnie?

Tego już dowiemy się na spotkaniu. Zapraszamy!