BANER 1600x400 got

Aż poleje się krew. Obalamy mity na temat krwiodawstwa

Nie ma takiej możliwości, żeby krew wyprodukować. Krew może otrzymać człowiek tylko od innej osoby. Krew jest darem, ale jej brak może być ceną życia. Znamy wiele takich przykładów.

W 2010 roku Pentor Research zbadał stosunek Polaków do oddawania krwi. Mamy do czynienia z paradoksem. Aż 84 % Polaków stwierdziła, że byłaby skłonna oddać krew. Jednak z tego samego badania wynika, że mimo powyższej deklaracji, 59 % osób nigdy nie oddało krwi! Robi to zaledwie co 7 z nas. Dlaczego?

Na spotkaniu z Dariuszem Mikołajczykiem będziemy rozmawiać o mitach dotyczących krwiodawstwa, a także przywilejach dla krwiodawców. Nasz gość jest Wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, wcześniej był Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. Współpracował również z wrocławską Pijafką.

Pana Dariusza Mikołajczyka zaprosiliśmy jednak przede wszystkim dlatego, że sam jest krwiodawcą. Krew oddawał ponad 100 razy, przekazując w ten sposób ponad 50 litrów.

Następnego dnia po spotkaniu, w piątek, planujemy i proponujemy wspólne wyjście na oddawanie krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.